ביצת זהב: הענקית הסינית שרוצה להשתלט על PUBG

על פי דיווח בארצות הברית, הענקית הסינית  Tencent קרובה להשתלט על 10 אחוז מהמפתחת  Bluehole בסכום שמוערך בכחצי מיליארד דולר.

על פי הוול סטריט ג'ורנל, קונגלומארט הענק הסיני Tencent קרובה לרכישה של 10 אחוז מחברת  Bluehole, המפתחת של משחק הלהיט  Playerunknown’s Battlegrounds, מה שעשוי לחולל מהפך גדול אצל המפתחת הדרום קוריאנית.

על פי הדיווח, העסקה צפויה לעלות לחברה הסינית מעל 500 מיליון דולר, ותעלה את הערך של  Bluehole הדרום קוריאנית לכ-5 מיליארד דולר. אגב, בעוד בוול סטריט ג'ורנל טוענים ש'טנסנט' לא מחזיקה בשום חלק מבלוהול, בתקשורת הקוריאנית טוענים שהיא כבר רכשה 1.5% ממנה, בהסכם בו קיבלה את הזכויות למשחק בסין.

המשחק, במיוחד בגירסאת הסלולר שלו, נחשב ל"ביצת זהב" עבור המפרסמים, והפך בתור ימים ספורים מאז שחרורו לחנויות האפליקציות בסין למשחק שהורד הכי הרבה פעמים הן באייפון והן באנדרואיד.

טנסנט, למי מאיתנו שלא מכיר את החברה, היא ענקית אינטרנט סינית שנחשבת לחשובה ביותר באסיה, וכבר הפכה להיות שווה אפילו יותר מפייסבוק. היא מפורסמת בעיקר בזכות אפליקציית הוויצ'ט שלה שהתחילה כשירות מסרים, אבל הפכה לכלי העבודה העיקרי בסין, ויהיה מעניין לראות איך היא תשפיע על  Bluehole.

מפתח אתרי וורדפרס מדריכים וורדפרס