15 מיליון אנשים בעולם מחזיקים כיום בעותק של PUBG

המשחק המצליח אוטוטו חוצה את רף ה-15 מיליון שחקנים (נכון לרגע כתיבת שורות אילו ישנם 14,994,059 שחקנים) – מה שהופך אותו לאחד מעשרת משחקי המחשב הנמכרים ביותר בכל הזמנים ואחד מ-50 הנמכרים ביותר בכל הזמנים כאשר מכניסים את שאר הפלטפורמות לדירוג.

עוד בתחילת חודש ספטמבר כתב בטוויטר יוצר המשחק, Brendan Greene, על כך שנשבר רף של כ-10 מיליון עותקים שנמכרו. "מעולם לא חשבתי שנשיג מספר כזה!" אמר. "תודה לכולכם על תמיכתכם המתמשכת ב-Playerunknown Battlegrounds".

המשחק שיצא רק לפני כ-שבעה חודשים, ב-23 במרץ ליתר דיוק, התחיל כמשחק שבעיקר תפס את תשומת הלב של כמה סטרימרים נבחרים, ולאחר מכן שבה בקסמו גם את ציבור הגיימרים כולו – עם יותר ממיליון עותקים שנמכרו במהלך 16 ימים בלבד מרגע השקת הגרסה המוקדמת(Early Access), ועד שני מיליון עותקים שנמכרו במהלך פחות מחודש שלם.

בזמן אירוע ה- Gamescom, אשר התקיים במהלכו של חודש אוגוסט החזיקו בעותק של המשחק יותר מ-8 מיליון בני אדם, והיום אנו לא רחוקים מלעבור את רף ה-15 מיליון עותקים. נתון מדהים לכל הדעות.

לשם השוואה וקבלת מימד של ויזואליות לגבי נסיקתו המהירה של המשחק, הרי לנו להביט בגרף הבא שממחיש בבהירות את סדר הגודל של ההצלחה והצמיחה – אל מול העליה המהירה של משחק נוסף, הלאו הוא Minecraft:


PUBG כבר שבר כמה שיאים כמו לדוגמה מספר שחקנים גדול יותר שמשחקים במשחק על גבי פלטפורמת Steam בהשוואה למשחק GTA 5, ומאוחר יותר גם העיף את המשחק הפופולרי Dota 2 מהמקום הראשון של אותו דירוג.

אין ספק כי ההצלחה המהירה טומנת בחובה גם לא מעט "חסרונות", כמו לדוגמה ביקורת נוקבת על מידת האופטימיזציה של המשחק למחשבים בינוניים ומעלה, ומספר הבאגים שעדיין רודפים אותו. עם זאת, יש לציין כי המשחק עדיין בגרסת גישה מוקדמת(שלב אחד לפני יציאת המשחק לשוק כמשחק שלם) והסטודיו העומד מאחורי המשחק , חברת Bluehole, הקים חברה ייעודית לפיתוח המשחק והצבתו כאחד המשחקים המובילים בכל הזמנים לשנים קדימה בשם PUBG Corp. מהלך זה בהחלט אמור לזרז את תהליכי הפיתוח ותיקון הבאגים למינהם.

תאריך לגבי מתי המשחק יצא במלואו עדיין אין, אולם בעבר נכתב מטעם יוצר המשחק, Brendan Greene ,כי זה צפוי להתרחש לקראת סוף 2017, או במהלך הרבעון הראשון של 2018.

מפתח אתרי וורדפרס מדריכים וורדפרס