שלום עולמי? הוסרה התביעה של Bluehole נגד פורטנייט

לאחר שציפינו לקרב משפטי סוער, ב'בלומברג' מדווחים כי התביעה נגד Epic Games הוסרה, אולי בשל לחץ כבד שהופעל מאחורי הקלעים.

העיתון 'בלומברג' מדווח כי ב-PUBG החליטו להסיר את התביעה נגד Epic Games, המפתחת של המשחק המתחרה פורטנייט. לא ברור עדיין מדוע התביעה הוסרה והאם החברות הגיעו ביניהן לאיזושהי פשרה, אך מדובר בנושא מסקרן שכן המפתחת של PUBG, חברת Bluehole, הביעה דאגה רבה מהדמיון בין המשחקים וברשת כבר ציפו לקרב משפטי עיקש בין החברות.

כזכור, רק לפני חודש דובר שהקרב עובר לבית המשפט. התביעה התבססה על המרכיב המרכזי במשחק, קונספט של 100 שחקנים המתחרים ביניהם עד לניצחונו של מי ששרד אחרון. יש לציין שהתביעה של המפתחת הקוריאנית הוגשה כנגד הסניף הקוריאני של פורנייט במזרח אסיה, אולי מתוך ניסיון לבלום את הכניסה של המשחק לשוק הענק שבמדינה, במה שנראה היה בזמנו כמהלך צפוי.

חשוב לציין שחברת Tencent, ענקית המדיה הסינית עליה סיפרנו לכם בעבר, מחזיקה באחוזים בשתי החברות ורוצה להגדיל את הנתח שלה ב-PUBG לעשרה אחוזים, ובהחלט יכול להיות שדחפה לפשרה כדי למנוע סיבוכים מאחורי הקלעים שיעכבו את העסקה. בנוסף, פרשנות משפטית טוענת שמדובר היה בתביעה בעלת סיכויי הצלחה קטנים ל- Bluehole, שכן קשה להוכיח במקרים שכאלה את ההעתקה בפועל של אלמנטים במשחק, פרט לרעיון עצמו עליו מתבסס Fortnite.

מפתח אתרי וורדפרס מדריכים וורדפרס